Finax – inteligentné investovanie s vyššími výnosmi už aj u nás

Sme veľmi radi, že sa ponuka našich investičných partnerov rozrástla o spoločnosť Finax a že investičnú filozofiu tejto firmy môžeme predstaviť aj našim klientom.


Za spoločnosťou stoja Radoslav Kasík, ktorý predtým pôsobil na pozícii portfólio manažéra v spoločnosti Across Wealth Management a Juraj Hrbatý, ktorý sa úspešne podieľal na budovaní slovenského obchodníka s cennými papiermi Capital Markets.

Obaja mali veľa skúseností s investovaním a preto sa rozhodli vytvoriť na Slovensku spoločnosť, ktorá by sprístupnila investície čo najväčšiemu počtu ľudí, s nízkym poplatkom, vysokým výnosom, s čo najnižším rizikom a bez daňového zaťaženia. Podarilo sa im to aj vďaka filozofii pasívneho investovania do ETF fondov bez potreby zamestnania drahých investičných manažérov.

Až 94% aktívne riadených fondov v Európe zaostáva výkonnosťou za priemerným rastom trhu. Historicky najlepší spôsob zhodnocovania majetku je pasívne investovanie, kde si klient nevyberá konkrétne tituly, ale investuje do celého trhu. S Finaxom klient jedným vkladom nakupuje až 80% svetových akcií a dlhopisov.

Tento prístup k investovaniu sa zapáčil aj najbohatšiemu Slovákovi Ivanovi Chrenkovi, ktorý sa stal v roku 2019 spolumajiteľom spoločnosti Finax. Vytvoril si transparentný účet, na ktorý vložil jednorazovo 1 000 000 Eur a vývoj jeho investície môže verejnosť sledovať online na webovej stránke firmy.

Spolupracujeme s viacerými investičnými spoločnosťami, no Finax nás oslovil najmä jednoduchosťou a zrozumiteľnosťou investovania a uzatvárania nových zmlúv (celý proces prebieha elektronicky), moderným grafickým spracovaním portálu, ktorý klientovi poskytuje prehľadnosť vo finančných plánoch aj v investíciách.  

Z čoho sa skladá portfólio?

Podľa stupňa rizika môže klient vlastniť až šesť akciových EFT a až štyri dlhopisové ETF, ktoré reprezentujú vývoj 80% svetového hospodárstva. Celkovo klient svojou investíciou vstupuje zhruba do 9 000 – 11 000 spoločností celého sveta, čo je už slušne rozložená investícia.

Takto môžu naši klienti využívať bohaté znalosti odborníkov, pomocou ktorých si môžu významne vylepšiť budúci dôchodok, prípadne naplniť iné finančné ciele.